היתרונות של בעלות מול השכרה של נדל"ן מסחרי

יולי 11, 2023

Anidor

נדלן מסחרי תחת השקיעה

בתחום העסקים וההשקעות, להחלטה להחזיק או לשכור נדל"ן מסחרי יש משמעות עצומה. כל אפשרות מציגה את מערך היתרונות והחסרונות שלה. מאמר זה מתעמק ביתרונות של בעלות מול השכרה של נדל"ן מסחרי, ומציע תובנות שיעזרו ליזמים ומשקיעים לקבל החלטות מושכלות המתאימות למטרותיהם ושאיפותיהם.

בניית הון עצמי

אחד היתרונות העיקריים של בעלות על נדל"ן מסחרי מול השכרה של נדל"ן מסחרי הוא ההזדמנות לבנות הון עצמי. עם כל תשלום משכנתא, אתם מגדילים בהדרגה את חלק הבעלות שלכם בנכס. ניתן למנף הון זה בעתיד להשקעות נוספות או להשתמש בו כבטוחה להלוואות לעסקים. ככל שאתם משלמים את המשכנתא, ההון העצמי שלכם גדל, ומספק נכס יקר התורם לשווי הנקי הכולל שלכם.

יציבות ובקרה

בעלות על נדל"ן מסחרי מציעה יציבות ושליטה על מיקום העסק שלכם, זאת בניגוד להשכרה של נדל"ן מסחרי, שבה הסכמי שכירות עשויים להשתנות או להסתיים, בעלות מספקת תחושת ביטחון. אינכם צריכים לדאוג מהעלאות שכר פתאומיות או מהאפשרות שתצטרכו לעבור מיקום. יציבות זו מאפשרת לכם להתמקד בפעילות הליבה העסקית ולטפח צמיחה והצלחה לטווח ארוך. יתרה מכך, כבעלים, יש לכם שליטה מלאה על הנכס, מה שמאפשר לכם לבצע שינויים ושיפורים בהתאם לצרכים העסקיים הספציפיים שלכם.

הטבות מס

בעלות על נכס מגיעה עם כמה הטבות מס שיכולות להשפיע באופן חיובי. ניכוי ריבית משכנתא, ארנונה, פחת והוצאות תחזוקה מההכנסה החייבת שלכם יכול להפחית משמעותית את חבות המס הכוללת שלכם. ניכויים אלו מספקים כספים נוספים שניתן להשקיע מחדש בעסק שלכם, מה שמקל על צמיחה והתרחבות. חיוני להתייעץ עם איש מקצוע בתחום המס על מנת להבין ולמקסם את יתרונות המס הקשורים בבעלות על נדל"ן מסחרי.

השקעה לטווח ארוך

השקעה בנדל"ן מסחרי נחשבת לרוב כאסטרטגיה ארוכת טווח עם פוטנציאל לתשואה משמעותית. עם הזמן, ערך הנכס עשוי לעלות, וליצור הכנסה נוספת לבעלים. בעלות על נדל"ן מסחרי מאפשרת לבנות נכס בעל ערך שניתן להעביר לדורות הבאים. גישת השקעה לטווח ארוך זו מתיישבת היטב עם בעלי עסקים המחפשים יציבות, צבירת עושר ויכולת ליצור מורשת מתמשכת.

גמישות ויכולת הסתגלות

בעלות על נדל"ן מסחרי מעניקה לכם  את הגמישות וההסתגלות הדרושים על מנת לתת מענה לצרכים המתפתחים של העסק שלכם. בניגוד לחללים שכורים עם אפשרויות מוגבלות להתאמה אישית, בעלות על נכס מאפשרת לכם לשנות ולהתאים את החלל כך שיתאים לדרישות הספציפיות שלכם. בין אם מדובר בשיפוץ הפריסה הפנימית, הרחבת השטח או הטמעת אלמנטים מיתוגיים ייחודיים, יש לכם את החופש ליצור חלל המשקף את זהות העסק שלכם. יכולת הסתגלות זו מבטיחה כי הנכס המסחרי שלכם יישאר רלוונטי ויתמוך ביעדים העסקיים המשתנים שלכם.

הערכת עלויות

אחד האתגרים של השכרה של נדל"ן מסחרי הוא חוסר הוודאות של העלאות שכר עתידיות. כבעלי עסקים, הערכה ותקצוב של שינויים כאלה יכולים להיות משימה לא פשוטה. עם זאת, על ידי בעלות על נדל"ן מסחרי, אתם מרוויחים הערכת עלויות לטווח הארוך. עם תשלום משכנתא קבוע, אתם יכולים להעריך במדויק את ההתחייבויות הפיננסיות שלכם לטווח ארוך ולהקצות משאבים בצורה יעילה יותר. יציבות זו מאפשרת תכנון פיננסי טוב יותר ומפחיתה את הסיכון לנטל פיננסי בלתי צפוי.

חופש שכירות משנה

כבעלים של נכס מסחרי, יש לכם את החופש להשכיר חלקים מהשטח לעסקים אחרים. שכירות משנה יכולה לעזור לייצר הכנסה נוספת ולקזז חלק מהוצאות הנכס שלכם. בנוסף, שכירות משנה מספקת גמישות ויכולת להתאים את ניצול השטח שלכם בהתאם לצרכים העסקיים המשתנים שלכם. שכירות משנה יכולה להיות מהלך אסטרטגי למיטוב ערך הנכס שלך ולייצור הכנסות מאזורים לא מנוצלים.

יכולת אשראי משופרת

בעלות על נדל"ן מסחרי יכול לשפר את כושר האשראי שלכם כבעלי עסק. הנכס משמש כבטוחה, מחזק את יכולת ההלוואה שלכם ומאפשר לכם לנהל משא ומתן על תנאי הלוואה טובים יותר. פרופיל אשראי משופר זה יכול לפתוח דלתות לאפשרויות מימון נוספות ושיעורי ריבית נוחים. מלווים שונים כגון בנקים, תופסים בעלות על נכס כסימן ליציבות פיננסית ואחריות, מה שיכול להשפיע לטובה על הגישה שלכם להון עבור מיזמים עסקיים עתידיים.

הבטחת קביעות

השכרה של נדל"ן מסחרי כרוכה בסיכון של אי חידוש או סיום חכירה, דבר שעלול לשבש את הפעילות העסקית שלכם. לעומת זאת, בעלות על נדל"ן מסחרי מעניקה הבטחת קביעות. יש לכם שליטה מלאה על הנכס, מה שמבטיח שלעסק שלכם מיקום יציב וארוך טווח ללא חוסר הוודאות של משא ומתן על שכירות או שינויים פתאומיים בשכירות. יציבות זו מאפשרת לכם להתמקד בצמיחה ובפיתוח של העסק שלכם ללא חשש משיבושים בלתי צפויים.

לסיכום, בעלות על נדל"ן מסחרי מציעה יתרונות רבים על פני השכרה של נדל"ן מסחרי. היא מאפשרת לבנות הון עצמי, מספקת יציבות ושליטה, מציעה הטבות מס ומשמשת כהשקעה לטווח ארוך. בנוסף, בעלות על נכס מעניקה גמישות, יכולת הסתגלות, יכולת הערכת עלויות ועוד… כמו בכל החלטה משמעותית, חיוני להעריך את הנסיבות הספציפיות, לערוך מחקר מעמיק ולבקש ייעוץ מקצועי על מנת לבצע בחירה מושכלת התואמת את המטרות והיעדים העסקיים שלכם.

מאמרים נוספים

ניהול נכס מסחרי

מרץ 24, 2024

מדריך מפורט לניהול נכס מסחרי – כל מה שצריך לדעת

נכס מסחרי

מרץ 24, 2024

איך לזהות נכס מסחרי בעל פוטנציאל השבחה משמעותי

נדלן להשקעה

הבדלים מהותיים בין השקעה בנדל"ן מסחרי לנדל"ן למגורים

נדלן מסחרי

מרץ 9, 2024

כיצד ליצור הכנסה פסיבית מנדל"ן מסחרי

נדלן מסחרי

מרץ 9, 2024

חשיבות מיקום הנכס בהשקעות נדל"ן מסחרי

נדלן מסחרי

מרץ 9, 2024

ניתוח מגמות בשוק הנדל"ן המסחרי בישראל לשנת 2024

השאירו לנו פרטים

ונציג יחזור אליכם בהקדם האפשרי.