משרדים להשקעה

משרד להשקעה

אם הגעתם לכאן כנראה שאתם חושבים על משרד להשקעה כאופציה משתלמת להשקעה. ברשותנו אפשרויות מגוונות של רכישת משרד להשקעה: משרדים להשקעה או משרדים קטנים להשקעה, קניית משרד להשקעה ורכישת משרדים להשקעה במסלולים שונים. בין האופציות השונות תמצאו את האופציה התפורה למידות שלכם.

משרד להשקעה- מה זה?

משרד להשקעה הוא סוג של השקעה נדל"נית, השונה מרכישת הדירה או הבית המהווה את מסלול ההשקעה הקלאסי. רכישת משרד להשקעה נעשית מתוך מטרה להשכיר בהמשך את המשרד תמורת דמי השכירות הקבועים, תוך שמירת האופציה למכירת נכס זה בעתיד. כשערך המשרד יעלה הוא יוביל להגדלה של ההון המושקע.

 

תשואה מהשקעת נדל"ן מתבצעת בשתי דרכים:

  • הכנסה חודשים באמצעות דמי שכירות
  • השבחת הנכס ועליית ערך הנכס בשוק מובילות לרווח נוסף

 

כיום התשואה הממוצעת השנתית ממשרדים להשקעה בישראל נעה בין 6%- 8%, כפול מתשואת השקעה בנכסים למגורים. 

נדל"ן מסחרי הוא ענף בצמיחה הדרגתית, ומומחים חוזים התאוששות מהירה לשוק המשרדים במדינת ישראל וחזרה למצבו המזהיר עוד יותר כבעבר, עם עליה במכירי השכירות.

 

האם כדאי לקנות משרד להשקעה?

יתרונות ברכישת משרדים להשקעה:

 

עלות השקעה נמוכה

השקעה בקניית משרדים דורשת עלות פחותה באופן משמעותי מאשר השקעת נדל"ן למגורים. נכסים מסחריים הינם לרוב קטנים יותר, ולעתים העלות למטר בהם נמוכה יותר. ישנם בנמצא משרדים גדולים יחסית וחדשים שמחירם נמוך ממחירה של דירה ממוצעת למגורים.

הון עצמי

אופיים של משרדים עסקיים הביא למגוון של עיצובים ומגוון של גדלים ועיצובים. גם הון עצמי נמוך יוכל לאפשר קניה של משרד קטן להשקעה משתלמת.

אפשרות מימון

כשמדובר במשרדים להשקעה שאינם גדולים, וההון העצמי ההתחלתי שנדרש עבורם הוא לא גבוה- ישנם גופים המציעים מסלולי מימון שונים כמו משכנתאות והלוואות המיועדים למשקיעים בקניית משרדים. שווי העסקה הוא נמוך יחסית, ועל כן סכום ההלוואה ותשלומי הריבית יהיו נמוכים בהתאם.

פוטנציאל גבוה לתשואה

רכישה של משרד להשקעה מובילה לאפשרות תשואה גבוהה יותר מאשר השקעה בנדל"ן למגורים- דירה או בית. תשואת נכסי המגורים בישראל היא 2.5%- 4.5% לשנה בממוצע, ואילו משרדים ונכסים מסחריים עשויים לתת תנובה של תשואה שנתית בערך ממוצע של 6%- 8% לשנה.

יציבות

משרד להשקעה נחשב השקעה סולידית המעמידה תשואה רציפה וחודשית לאורך חודשי השנה כולה, ולאורך זמן ארוך יותר מאשר נדל"ן למגורים. חוזי שכירות לנדל"ן מסחרי הינם אורכי טווח, בממוצע שכירות של 4 שנים למשרד, לעומת ממוצע שכירות לשנה או שנתיים של דירות למגורים. הגידול בהייטק הישראלי יוצר ביקוש הולך וגדל למשרדים לעסקים, ולכן נחשב להשקעה יציבה.

ביקוש והיצע

שטחי המסחר במדינת ישראל הגיעו למצב תפוסה של 90%, וניכר בתחום מחסור במשרדים בעיקר באזור תל אביב רבתי ובמרכז הארץ. מחסור כזה מוריד את רמת הסיכון ומעלה את רמת הביטחון בהשקעה במשרד, ועוד יותר כשמדובר באזור מרכז הארץ.

מאמרים קשורים

נדלן מסחרי

יולי 16, 2024

5 גורמים קריטיים להצלחה בהשקעות נדל"ן – מדריך למשקיעים מתחילים

נדלן מסחרי

יולי 16, 2024

טיפים חשובים למשא ומתן מוצלח על חוזי נדל"ן

אחסון

יולי 16, 2024

ייעלו את הליך האחסון

נדלן מסחרי

יוני 17, 2024

מגמות חדשות בנדל"ן מסחרי: איפה הכדאי להשקיע כעת?

נדלן מסחרי

יוני 17, 2024

השקעה בנדל"ן מסחרי בחו"ל: יתרונות, סיכונים ושיקולים מרכזיים

נדלן מסחרי

מאי 22, 2024

4 טעויות נפוצות שמשקיעי נדל"ן מתחילים עושים

השאירו לנו פרטים

ונציג יחזור אליכם בהקדם האפשרי.